2021 Partner Farmer Growers

Patrick Archie, Stanford University Student Farm, Palo Alto CA
 Juan Arias, Federally Recognized Tribal Extension Program (FRTEP) Agent, Globe AZ
Alex Atkin, Tucson Village Farm, Tucson AZ
Humberto Badillo (Akimel O’odham), Gila River Indian Community, Chandler AZ
Molly Beverly, Slow Food Prescott, Chino Valley AZ
Charlie Blaylock, Shine’s Farmstead, Azle TX
Bianca Bonilla, Community Roots Farm, Fallbrook CA
Patrick Bottiger, Kenyon College Student Farm, Mount Vernon OH
Dan Brown, Hummer House, Christoval TX
Justin Casiquito (Jemez), Albuquerque NM
Jonah Cude, Kearny AZ
Han Daniels, Velarde NM
Megan Davey, Outlier Farm, Mancos CO
Sam Deboskey, Village Farm at Stanley, Denver CO
Susan DeBruin, Ogden UT
Matthew Draper, North Valley Organics, Albuquerque NM
Jessica Egan, Axtel UT
Marcello Federico (Blackfoot / Cherokee), Open View Farm Educational Center, Conway MA
Richard Goodridge (Maricopa), Cibecue AZ
Dax Hanson, Oatman Flats, Gila Bend AZ
Jessica Harper, Grow Local Colorado, Denver CO
Everett Herrera (Cochiti),  Cochiti Lake NM
Buck Johnston (Diné), Taos NM
Angela Kingsawan (Rarámuri), Yenepa Herbals, Milwaukee WI
Courtney Lewis (Mohave), Avi Kwa Me Farms, Mohave Valley AZ
Hayes Lewis (Zuni), A:shiwi College & Career Readiness Center, Zuni NM
Tudor Montague (Yuman), Winterhaven CA
Aaron Newton, Concord NC
Larry Park, Larry’s Veggies, Marana AZ
Floyd Pecos (Cochiti), Cochiti Pueblo NM
Mike Reeske, Rio del Rey Beans, Valley Center CA
John Reub, Forever Yong Farm, Arivaca AZ
Bill Robinson, Crazy Chile Farm, Mesa AZ
Emily Rockey, Mission Garden, Tucson AZ
Amanda Ross, Chesnut Cove Farmstead, Whittier NC
Joyce Rychener, Steam Pump Ranch, Oro Valley AZ
Sue Salinger, Ekar Farm, Denver CO
Chantea Shor, Co-op at First Street, Denver CO
Kyle Swimmer (Yakanal / Laguna), New Laguna NM
David Van Druff (Akimel O’odham), Gila River Indian Community,
Nalwoodi Denzhone Community Farm (San Carlos Apache) San Carlos, AZ

You can learn more about the Partner Farmer Program here>>